Verseny

2023.10.24

ŰRCIPŐK: HOL JÓ BENNÜK FUTNI, ÉS HOL NEM AJÁNLOTT?

Egyre elterjedtebbek a karbonszálas "űrcipők" nem csak a profik, de a szabadidő sportolók között is. Azonban a sok előnyük mellett, hátrányuk is van ezeknek a cipőknek. Vegyük sorban mikre is gondolok:

Ezek a futócipők gyors edzésekre és versenyekre ajánlottak. Könnyű futásokat is lehet bennük folytatni, de kár az 50-70 ezer forintos cipőket koptatni ezekért. Maguk a karbonszálas cipők jobban csillapítanak, mint a karbonszálat nem tartalmazók, ugyanakkor gyorsabbaknak is mondhatók! Ha jobban is kímélik a lábat, és gyorsabbak is, miért nem mindig ebben futunk?

A válasz az instabilitásukban rejlik. Ezekben a cipőkben tökéletesen lehet egyenesen futni egyenletes talajon, de a kanyarokat és az egyenetlenséget nehezen bírják. Nem tartják igazán a lábat az említett körülmények között. Vegyük át csoportosítva, hol ajánlottak és hol nem:

UTCAI VERSENYEK: abszolút ajánlottak, ide vannak kitalálva. Kanyargós pályán a kanyaroknál vigyázni kell, mert instabilak, kifordulhat a bokánk bennük, illetve alapból sem tesz jót a lábnak, hogy csúszik benne kifelé a talp és a lábfej. Azonban egy versenyen ennyi még belefér.

EDZÉSEK 400-AS ATLÉTIKA PÁLYÁN: ide is teljesen jók, volt már olyan modell a lábamon amit kanyarnál minimális éreztem, hogy csúszik kifelé a lábfejem benne, de nem mindegyik ilyen érzékeny. Ha edzésen rendszeresen instabil érzést okoz, érdemes átgondolni a lecserélését (vagy mellőzését a 400-as pályán), mert a sok kicsi kellemetlenség, komoly problémát, akár sérülést okozhat.

EDZÉSEN HOSSZÚ ERŐS FUTÁSKOR: abszolút ajánlott, csillapítja is a talajra érkezést, illetve gyorsabban is lehet benne futni, ezáltal egy jobb mozgásforma rögzítésére is lehetőséget teremt.

EDZÉSEN / VERSENYEN TEREPEN: terepen nem ajánlom, az egyenetlenségek és a kanyarok miatt. Könnyen kifordulhat benne a bokánk, és amúgy is csak illegünk-billegünk benne. Nincs meg a terephez szükséges megfelelő tartásuk.

VERSENYHEZ ATLÉTIKA PÁLYÁN: egy két modell kivételével a legtöbb űrcipő ki van tiltva a rekortánon folytatott hivatalos atlétikai versenyekről. Mielőtt ilyenen indulnál, mindenképp át kell nézni, hogy az aktuális nemzetközi szabályok engedik-e a Te modelled. Ez számomra érthetetlen, hogy miért lehet ugyanabban a cipőben hivatalos utcai versenyen futni, amiben rekortánon tilos.

Tehát összességében nagyon jók ezek a cipők, de megfelelően kell használni őket, hogy csak az előnyeiket hasznosíthassuk!

kép: Top4Running


SZOMORÚ GYŐZTESEK, BOLDOG SOKADIKOK!

A legfiatalabbaktól kezdve a felnőttekig gyakran látni szomorkodó győzteseket és boldog sokadik helyen végzetteket. Ez biztos, hogy egy rossz dolog?

Véleményem szerint nem lehet egyértelműen elítélni ezt a dolgot, ugyanis mindenkinek más a célja. Önmagában a győzelem nem mindig teljesíti a teljes célt. Ha valaki mondjuk kvalifikációs szintet szeretne futni egy nemzetközi versenyre, és csak egy hajszállal marad el attól, nem lesz boldog pusztán a győzelmével. Egy kezdő futó viszont - legyen az fiatal vagy szenior - hatalmas örömöt érez minden mérföldkő után, melyet a fejlődésében ér el. Akkor ez egy jó dolog? Ezt sem jelenteném így ki!

A másik irányból megközelítve a témát azonban azt kell, hogy mondjam, sajnos nagyon sokszor ez a helyzet nem ennyire racionális. Mert nem racionális az, hogy egy fiatal serdülő futó elé olyan célokat támaszt az edzője és/vagy a szülei, hogy nyerni kell minden áron.

Aki a győzelem nélkül nem ér eleget, az azzal sem fog!

Szomorú látni a pálya mellett duzzogó fiatalokat. Én személyesen olyat is láttam, amikor a győztesnek gratulálni akart a célba érkezést követően a második helyezett, aki viszont azt közömbösen vette és az orra alatt mormogott talán egy köszönömöt. Az a második gyerek lehet, hogy sokkal többet edzett és tett a sikerért, mégsem olyan tehetséges. Mindenkit meg kell becsülni és minden eredményt is. Valószínűleg ugyanebben a mezőnyben volt olyan futó is, mondjuk az 5. vagy a 8. helyen, aki még többet edzett és még jobban dolgozott a sikerért, de sajnos nem olyan tehetséges, vagy más ok miatt nem sikerült nyernie.

Tehát nem szabad csüggedni egy siker után mondván, hogy ennél nagyobb sikert akartam elérni. Értékelni kell mindent, mert sokaknak ennyi sem adatik meg, pedig lehet, hogy többet tesznek érte.

Ha azt várják el egy fiatal futótól, hogy nyerjen bajnokságot, de nem dicsérik meg, aztán majd azt várják, hogy kvalifikálja magát eb-re majd a vb-re, aztán már ez sem lesz elég, és még magasabb célokat tűznek ki elé, akkor a hatalmas nyomás hatására nem fog tudni végül örülni semminek, és nem fogja megfelelően értékelni a dolgokat. Ez véleményem szerint mindenképp elkerülendő helyzet mindamellett, hogy természetesen kellenek a célok, és növelni kell azokat, de nem szabad elfelejteni, honnan indultunk és minek mi az értéke.

Ugyanígy szerintem az sem ildomos, amikor valaki gyenge eredményekkel henceg, azokat is helyén kell kezelni.

Cél a jó értékrend megtalálása, a sportszeretet, örülni a megfelelő eredményeknek!

kép: Reddit


2022 FÉLMARATON OB 2. hely egyéniben

Csapat bajnoki cím

1:07:24

A múlt heti kiállásom után, sikerült talpra állnom, egy jó napot és egy jó iramot kifogva ezüstérmet szereztem a félmaraton magyar bajnokságon. Maradéktalanul elégedett vagyok. Örülök, hogy ilyen jól sikerült a verseny.

Papírformát figyelembe véve, idén 3-an rendelkeztek jobb idővel az enyémnél, plusz két fiatal tehetséges srác is a jelen volt, valamint csapattársam a triatlonos Tóth Tomi is a mezőnyt erősítette. Nagy erőt ad ez a második hely ebben az erős mezőnyben, és hatalmas öröm az újabb csapat bajnoki címünk, ezúttal Tomival és Donáttal. Erről később egy külön posztban is tervezek írni.

Nagyon köszönöm a szurkolást mindenkinek, aki ezt megtette, hazai pályán éreztem magam, ami nagyon sokat jelentett. Az már csak hab a tortán, hogy ez a jövő hétvégi csapatbajnokságba is beleszámít, ahol egy győzelmet ér ráadásul (mivel a verseny győztese Levi a nyugati, mi pedig a keleti csoportban vagyunk).

Tanulság a versenyből nekem: nem szabad az esélyekkel foglalkozni, minden verseny más és más, persze nem árt ha jó napot fog ki az ember, a meleg időt meg úgy látszik kevésbé viselem rosszul, és bizony ma (futáshoz) kicsit meleg volt már a reggel 8-as startnál is Gratulálok a csapattársaimnak és az élmezőny többi tagjának is!

fotó: MASZ


A 4 LEGNAGYOBB HIBA AMIT ELKÖVETHETSZ VERSENYEN!

👉1, A VERSENYEN FUTSZ ELŐSZÖR AZ ÚJ CIPŐDBEN:

Természetesen nem ajánlott a versenyen felavatni egy új futócipőt. Bár láttam már olyat, hogy valaki így nyert versenyt, de nem ajánlom ezt a módszert. Célszerű eleinte csak rövidebb etapokra felvenni az új cipőt (10-20 percnyi edzéshez). Aztán a 3-4-ik alkalomtól már lehet rendesen használni aztán. Véleményem alapján az új surranót legalább egy héttel verseny előtt el kellene kezdeni szoktatni a lábhoz. Szöges cipőnél ez fokozottan igaz!

👉2, A VERSENYEN FRISSÍTESZ ELŐSZÖR EGY ÚJ GÉLLEL / ITALLAL / ÉTELLEL:

Minden frissítést szolgáló italt, ételt vagy gélt ki kell próbálni verseny előtt, sőt szoktatni kell hozzá a gyomrot. Érdemes kifejezetten keményebb edzéseken tesztelni ezeket, mert a verseny is nagy terhelés lesz a szervezetnek.

👉3, TÚL SOKAT FUTSZ EGYEDÜL:

Célszerű bolyban futni minél többet, persze nem lesz mindig lehetőség erre, de mégis ez sokat segíthet. Egymást segítve váltott vezetéssel kevesebb energiát emészt fel a futás. Persze, ha a Te ideális iramodnál sokkal gyorsabb, vagy csak sokkal lassabb bolyok futnak körülötted, akkor muszáj leszel egyedül futni, de ha van rá lehetőség érdemes társakat keresni és szélárnyékba futni.

👉4, TÚL KÉSŐN ÉRKEZEL A VERSENYRE ÉS KAPKODSZ:

Időben kell a versenyre érkezni, mert a kapokodás mentálisan és fizikálisan is káros a versenyeredményeddel kapcsolatban. Azt javaslom, legalább másfél órával a rajt előtt legyél ott, hogy legyen elég időd elhelyezkedni, bemelegíteni, beállni a rajtrácsba stb. Van aki 2 órával előtte szeret ott lenni, de annál korábban szerintem nem érdemes, főleg ha nagy meleg van. Hajrá! 🙂

📸 Bing saját terv


A JÓ HAJRÁ TITKA!

🏁 A versenyek talán meglepően nagy százaléka a hajrában dől el. Ez nem mindig azt jelenti, hogy előtte nem tudta volna eldönteni a végső győztes a futamot, de ő mégis a végére hagyta a döntést. A hajrás versenyek nagy részénél azonban tényleg a jól időzített robbantás a nyerő. De mi számít jó hajrának?

Először nézzük át a rossz taktikákat a hajrában, talán így egyszerűbb eljutni a megoldásig:

- túl hosszú hajrá:

A hajrát indító futó is belefárad a végén, az aki elbírta vele a hosszú iramváltást, a legvégén könnyűszerrel lehajrázhatja.

- túl nagy iramú robbantás a végén:

Ha hirtelen túl nagy hajrába kezd egy futó, nem biztos, hogy tudja tartani azt a tempót, és hátulról az egyenletesebben hajrázó társak beérhetik.

- túlságosan a végére hagyja a hajrát:

Ez az utolsó 10-20 méterre vonatkozik, ott már nagyon kockázatos a helyzet.

Tehát a fentiek alapján én azt gondolom, a jó hajrá indítása mondjuk egy 5000 méteres versenynél valahol a 650- és a 150 méter között van. Ezen belül viszont mi dönthet akkor?

Itt jön a történet kulcsa és a téma fő pontja, ugyanis kétféle futó van:

A jól hajrázó és a kevésbé jól hajrázó.

A jól hajrázónak érdemes minél később indítania a végső csapást, míg a kevésbé gyors futónak egy hosszabb hajrá lehet az optimális. Az pedig, hogy ki a gyors, az mindig az adott helyzetben szereplő futók összehasonlításán múlik.

Vannak olyanok, akiknél tudom, hogy gyorsabb vagyok a végén, ilyenkor nem erőltetem a hosszú hajrát, kivárok a végsőkig, és a legvégén csapok le. Vannak olyanok, akik viszont nálam gyorsabbak, Velük pedig csakis egy hosszú hajrával van esélyem, vagy egy végig vezetett kemény irammal. Tehát mindig az adott versenyzőhöz kell mérni, milyen taktika a jó. Ha gyorsabb nálam - hosszú hajrá, ha én vagyok a gyorsabb - inkább a rövidebb a biztos megoldás.

A téma zárásához pedig annyit tennék hozzá, hogy lehet így is taktikázni meg úgy is, de ha valaki lényegesen jobb formában van, azt nehéz megverni pusztán egy jó taktikával. A fej fej melletti csatáknál azonban a tökéletesen kivitelezett hajrá dönthet!

Az íratlan szabály pedig úgy szól, hogy lehet lökdösődni a verseny közben (nem muszáj), de a célegyenesben már nem szabad se lökölődni, se kiszorítani a másikat, ott már a jobbnak kell győznie, nincs helye egyéb harcnak. Ha valaki nemzetközi szinten is komoly eredményeket szeretne elérni, ezt el kell fogadnia, mert ott ez a mentalitás uralkodik.


👉 Mit jó enni, inni, csinálni a verseny előtt, és mit tilos?

Teljesen a tapasztalatomra alapozom ezeket, semmilyen tudományos és orvosi háttér nincs ezek mögött, de úgy gondolom, hogy sokaknak segíthet.


👀 ELLENŐRZŐ MÓDSZEREK AZ ÁLLAPOTUNKRÓL!

Hol is tartunk, milyen formában is vagyunk?

👉 Gyakran meg kell válaszolnunk ezeket a kérdéseket, melyekhez tartozó módszereket most összeszedtem Nektek 🙂


🎧 VERSENY ELŐTTI MOTIVÁCIÓS ZENÉIM!


👀 Már 11 éves ez a nagyszerű emlék!

🐺 Csapatunk Áronnal és Gazsival azóta is megvan 🙂

2012 Mezei EB Szentendre 🙂


Az én cipőválasztásaim:

👟Nike ZOOMX VAPORFLY NEXT%: utcai versenyekre, versenyek előtti héten résztávra ő (rendezői bal szélső, kék)

👟Nike Zoom Fly 4: mindenféle edzésre ő (rendezői jobb, fekete)

👟Nike ZoomX Dragonfly (szöges cipő): atlétika pályán versenyekre, a versenyek előtti héten résztávos edzésre (elöl középen, lazac színű)


MELYIK ALKATTAL, MILYEN TÍPUSÚ VERSENYEN ÉRDEMES FUTNI?

Avagy, hány éves vagy, Cula?

Nem vagyunk egyformák, amivel nincs is semmi baj, de érdemes azt csinálni, amiben jók vagyunk. Most a különböző alkatú futókat elemezném.

☄️ KICSI A BORS, DE ERŐS: Nem véletlen van ez a mondásunk, tényleg az alacsonyabb futók nagyon jó eredményeket tudnak elérni. Ők leginkább véleményem szerint az utcai versenyekre termettek, de mezei futásokon is nagyon hatékony ez a testalkat. Alacsonyan van a súlypontjuk, robbanékonyak, könnyen váltanak irányt. A gyors frekventált lépteikkel, könnyen felfutnak bármilyen emelkedőn, és a talaj egyenetlenségeit is jól reagálják le.

🧍🏽 HÁNY ÉVES VAGY CULA? Ide tartozom én is, mi vagyunk a magas vékonyak. Nekünk szerintem nehezebben esik egy mezei, nem tudjuk eléggé alászedni a lábainkat, nem annyira frekventáltak a lépteink. Az utcai versenyek sem feltétlen a legjobbak számunkra, az egyenetlen talaj és a kanyarok miatt. Azonban a rekortános atlétika pályán, a tökéletes körülmények között szárnyakat kapunk. Ennek az az oka, hogy ugyanolyan frekvencián, nagyobbakat lépve, tovább érünk, mint a zömökebbek, és ezt itt a pályaversenyeken lehet a legjobban kihasználni.

🐂 A BIKÁK: Avagy az erős testalkatúak. Ők mindenhol jól mennek, de könnyebben megsérülnek nagyobb tömegük miatt. Ismerősi körömben, akik ilyenek voltak, és sikerült pár kilótól megszabadulniuk, mind jobban futottak, és kevesebbszer sérültek meg. Persze ez nem olyan könnyű, ez is egy nagyrészt örökölhető dolog.

🏃🏻‍♂️ A VERSENYAGARAK: Ők a vékony, általában még nagyon fiatal futók. Nekik még vissza van az erőgyűjtés feladata, de addig Ők is küzdeni fognak a tereppel és a dombokkal. Náluk azt tapasztaltam, hogy a verseny végi hajráknál még nincs meg az erejük a végső robbantásra, azonban egyenletesen futva abszolút jó időeredményeket tudnak elérni.

🔥 A PROTOTÍPUSOK: Ők az alfák, ők azok, aki se nem magasak, se nem alacsonyak, izmosak, de nem úlságosan, ők a csúcskategóriás modellek. Mondanom sem kell, hogy Ők mindenhol jól teljesítenek.

A fentiekben a legszebb, hogy mindig vannak kivételek. Vannak vékony magas srácok, aki brilliróznak a mezeiken, és vannak kisebb termetű rakéták, akik a 3000m akadályon is könnyen veszik az akadályokat. A kivétel erősíti a szabályt, de a fentiek nagyrészt azért helytállóak, ha a nagy átlagot nézzük. Nyilván sok tényezőt figyelmen kívül hagytam most, mint például, hogy egy jó futáshoz mezei versenyen, szükséges a terepen való edzés is. A hangsúly most a különböző testalkatokon volt. Ti mit gondoltok a témáról? 🙂

📸 Pinterest


🏆VERSENY ELŐTT MIT SZABAD ÉS MIT NEM SZABAD ENNIE, INNIA EGY FUTÓNAK?

👍A JÓ ÉTELEK, ITALOK A VERSENY ELŐTT:

👍SZÉNHIDRÁTOK: Ezért fontos, hogy olyan összetett szénhidrátokban gazdag ételeket fogyasszunk, mint a teljes kiőrlésű kenyér, tészta, rizs vagy zabpehely. Ezek az ételek tartós energiát biztosítanak a szervezetednek a verseny során.

👍FEHÉRJE: Bár a verseny előtt nem érdemes túl sok fehérjét enni, némi fehérje fogyasztása viszont segíthet az izmok regenerálódásában és helyreállításában. A jó fehérjeforrások közé tartozik a tojás, a joghurt, a diófélék vagy a sovány húsok, mint a csirke vagy a pulyka.

👍GYÜMÖLCSÖK ÉS ZÖLDSÉGEK: A gyümölcsök és zöldségek tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal és antioxidánsokkal, amelyek segíthetnek az immunrendszer támogatásában és a regenerálódásban. A verseny előtti napokban igyekezzen sokféle gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani. A verseny napján én már nem ajánlom!

🚫EZEKET KELL KERÜLNI:

🚫ZSÍROK, SÜLTEK: A magas zsírtartalmú vagy sült ételek nehezen emészthetők, és gyomorpanaszokat okozhatnak a verseny alatt.

🚫FŰSZERES ÉTELEK: A fűszeres ételek szintén gyomorpanaszokat vagy gyomorégést okozhatnak, ezért a legjobb, ha a verseny előtt kerüljük őket.

🚫CUKROS VAGY SZÉNSAVAS ITALOK: A cukros italok vagy az energiaitalok megemelhetik a vércukorszintet, majd összeomlást okozhatnak, ezért a legjobb, ha a verseny előtt kerüljük őket. A szénsavas italok gázképződést vagy puffadást is okozhatnak.

Ami a folyadékpótlást illeti, fontos, hogy a verseny előtt sok vizet igyál, hogy jól hidratált legyél. Ez azonban nem a verseny előtti utolsó 2-3 órát jelenti. Az alkoholt és a koffeint viszont érdemes kerülni, mivel ezek dehidratáló hatásúak lehetnek.

📸 Bing (saját terv)


🏁 HÁNY VERSENYEN INDULJ ŐSSZEL?

Ősszel rengeteg utcai futóverseny van, amin hatalmas hömpölygő tömegek futnak, azonban felmerülhet a kérdés, összesen hány versenyen érdemes indulni?

A választ inkább az irányból közelíteném meg, hogy mi a cél ezeken a versenyeken? Érdemes a célokhoz igazítani a versenynaptárt.

🔥 Ha igazán jó eredményeket szeretnénk, és abszolút a legjobb teljesítmény elérése a cél, akkor én 3 versenyt mondanék, ami a leghatékonyabb versenyzési taktika ezeken az utcai versenyeken.

Ha ebben van félmaraton vagy maraton:

Ez esetben én azt javaslom, hogy mondjuk 2 félmaraton és egy 10km szerepeljen az étlapon, minimum 2 héttel közöttük. Ha a maraton a cél, akkor amellé érdemes egy félmaratont és esetleg egy 10km-t futni, de lehet elég az első kettő is. Ha mindenáron szeretnénk 3 hosszabb versenyt futni, érdemes elhúzni az őszt, tehát mondjuk szeptember elején kezdeni, októberben folytatni és november elején zárni.

Ha rövidebb távú versenyek vannak, úgy mint 10km vagy 5km:

Ekkor 3, akár 4 verseny is szóba jöhet, bármilyen felosztásban. Egy hétvégén egyszerre két versenyt nem ajánlanék, esetleg két 5km, vagy egy 5- aztán egy 10km-rel.

😊 Ha az élményért megyünk, és másodlagos a teljesítmény akkor 4-5 verseny is belefér, de maximum 2 maratont javasolnék így is.

Én azt gondolom, hogy egy hosszú őszi szezonban sem érdemes 5-nél több versenyen indulni, mert sérülésveszélyes, és elveheti a lelkesedést is. Ami még fontos lehet, hogy érdemes lokálisan vegyesen szervezni a programot. Tehát ha mondjuk 3 versenyt tervezünk, érdemes egyet külföldön futni, a többit pedig itthon.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert kívánok!

📸 pexels.com


🍌 MI AZ A TÁV, AMINÉL MÁR KELL VALAMILYEN PÓTLÁS? 🥤🧃

Népszerű témakör ez a futóberkekben, és nincs is egyértelmű válasz erre. Én azt gondolom, hogy egészen a félmaratoni távig meg lehet oldani (akár frissítés nélkül is) a frissítést pusztán vízzel, így biztosan elkerülhetjük a kellemetlen hasi problémákat, melyeket a különböző gélek vagy löttyök okozhatnak.

⚠️ KOCKÁZATOS -> A frissítésnél a kockázat elég nagy, hogy a kemény terhelés alatt elronthatjuk a gyomrunkat vele. Azonban a frissítés 10 km után már szükséges. Ez persze egyéntől függ, sokan már előbb szeretnek frissíteni. Függ természetesen az időjárástól is és még sok más tényezőtől. Félmaratoni távot tekintve én 10 km-ig nem szoktam frissíteni. 11-12 km környékén frissítek először, és 15-16 km körül másodszor, egyben utoljára. Én víz párti vagyok, abból nagy baj nem lehet.

☑️ ISMERJE A SZERVEZET -> Sokaknak jól esik és hasznos az izotóniás italok, gélek, banán darabkák vagy szőlőcukrok bevétele rövidebb távokon is. Nekik azt javaslom, hogy versenyen csak olyat és csak annyit vegyenek be, amit edzéseken már "begyakoroltak". Ne versenyen érje új inger a szervezetet.

☑️ EDZÉSEKEN -> Edzéseken véleményem szerint főleg időjárás függvényében fontos a frissítés, ami lehet folyamatos vagy egyszeri. Edzés után hengerezés vagy masszázs előtt mindenképp igyunk. A szervezetünk folyadékszintje nagyon sokat jelent a regenerációban, mindez pedig a hengerezés előtt kritikusan fontos!

⚠️ MARATON MÁR MÁS -> Maratoni távon ez már kevés, oda szükséges a magnézium és egyéb ásványi anyagok pótlása, melyhez leginkább gélek és izotóniás italok segíthetnek. Erről később külön írok majd, de most ennyi.

✅ AKKOR MIT ÉS HOGYAN? -> Összefoglalva azt gondolom, a kevés néha több, nem szabad ezt túlgondolni és túltolni. Akinek nagy igénye van erre, alkalmazza bátran, de ezt is be kell gyakorolni edzéseken. Fontos eleme ez a futásnak, de szerintem félmaratonig nem annyira fontos, mint azt sokan vallják :)🐺


🏃Szilveszteri Pezsgőfutás és Velencei-tó kör

🏁Velencei-tó kör (29,45 km)

🥇1. hely

⏱️1:46:38

👌A terv a barátaimmal való találkozás, közös futás volt ezévi utolsó versenyemen. Azonban egyikük sérülése miatt, végülis a közös futás elmaradt, így az edzésnek szánt futást versennyé kalibráltam.

👉Ebben hatalmas segítség volt Ruzsics Dávid barátom biciklis felvezetése, aki nélkül biztos, hogy eltévedtem volna (sajnos nem volt hivatalos felvezetés a versenyen, és az élmezőny számára egyet leszámítva a zebráknál sem álltak még szervezők).

🏁A versenyen volt egy kemény Kihívóm, így jól megfuttattak. Életem eddigi leghosszabb futását teljesítettem, aminek a végén egy hosszú (3km-es) hajrával sikerült nyernem.

🐟A Velencei-tó fantasztikus arcát mutatta, csodáltam a pálya szépségét. A Sukoró körüli alborétumos rész gyönyörű volt, nagyon klassz volt ilyen szép útvonalon futni!

👋Ezzel a versennyel búcsúzom a számomra nem túl penge, inkább jócskán peches és felejthető 2023-as évtől (azért voltak jó dolgok is), és bízom egy sikeresebb, nyugodtabb és boldogabb új évben. Nektek is ugyanezt kívánom: B.U.É.K.!

Ruzsics Dávid, Hegedüs Dani, Jánosi Fiorella ☺️


🏁 ELSŐ HIVATALOS EDZÉSÜNK!

👌🏾Nagy mérföldkő ez, és biztos vagyok benne, hogy egy nagyon szép út elejét jelenti!

👉Brigi, az első tanítványom, aki nagyon lelkes, nagyon kedves! 😊


🏃🏼‍♀️JUHÁSZ BRIGITTA TANÍTVÁNYOM SIKERE!

⏱️6:49 -> 6:10 -> 5:58/km iram fejlődés 10 km-en⏱️

☺️Nagyon nagy öröm ért, ugyanis Juhász Brigi tanítványom nagy egyéni csúcsot futott a hétvégén!

👉Brigi tavaly októberben 6:49-es átlagú kilométerekkel teljesítette a 10km-es távot. December vége oda készültünk együtt, 👉és január végén a Zúzmarán már sikerült 6:10-es átlagra gyorsulnia.

👉Most viszont az NN Run 11 km-es távján (ami ugye még hosszabb is 1 kilométerrel) sikerült 6 perc alatti, 5:58 kilométerenkénti átlagos irammal teljesíteni a távot! Átléptünk egy nagy határt, haladunk szépen tovább, de ez egy fontos, és nagyon jó visszajelzés volt! 👌🏾

👏🏼Brigi egy nagyon alázatos, szuper szorgalmas, lelkes és ennek tetejébe még egy kifejezetten jó humorú tanítványom. Közös munkánk már nem csak jó hangulatú, de eredményes is! Gratulálok Briginek a 6 perces határ átlépéséhez!